Pri nákupe nad 30€ doprava zadarmo.

Atlas Spomínania + doprava zdarma

Kód: 6189
€99,95 €90,86 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Vydanie 2022
Počet strán 365
Formát A5
Jazyk slovenský
Tvrdá väzba

Kniha s podpismi autorov. Čísla výtlačkov 29-34.

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma od 30€
Každá objednávka nad 30€ doručenie na výdajné miesto Packeta zdarma.
Overený obchod
Overený obchod
Spokojnosť zákazníkov je pre nás najvyššia priorita.
Tovar skladom
Tovar skladom
Produkty sa nachádzajú priamo v sklade eshopu a odosielame každý pracovný deň.

Podrobný popis

Kronika slovenského šachu z rokov 1990 – 2021 Atlas spomínania uzrela po desiatich rokoch prác svetlo sveta. Vznikla reprezentačná 365 stranová kniha, v ktorej sú prehľadným spôsobom zaznamenané všetky podstatné udalosti slovenského šachu, víťazi a medailisti z medzinárodných súťaží, vydané slovenské šachové knihy a spracované štatistiky.

To všetko je doplnené cca 150 fotografiami, medzi ktorými dominujú dvojstranové fotografie doterajších 8 slovenských šachových jednotiek: Jána Plachetku, Igora Gažíka, Ľubomíra Ftáčnika, Igora Štohla, Sergeja Movsesiana, Jána Markoša, Petra Michalíka a Jerguša Pecháča.

Pri príležitosti vydania knihy jej vydavateľ Nadácia 42 zorganizoval dňa 1. 7. 2022 neformálne posedenie so všetkými žijúcimi prezidentami SŠZ z rokov 1979-2022.  V knihe sú zaznamenané spomienky piatich z nich: Gustava Šturca, Karola Pekára, Martina Hubu, Frntiška Jablonického a Zdenka Gregora.

A ako je dobrým zvykom vydavateľa, kniha Atlas spomínania bola vydaná len v limitovaných číslovaných sériách, pričom štandardná séria s počtom 100 ks a luxusná séria s počtom 16 ks boli vypredané skôr, ako bola kniha vytlačená. S poslednej autorskej série 34 ks má vydavateľ k dispozícii už len šesť výtlačkov výtlačky č. 29 – 34, pričom žiadne ďaľšie vydania knižky nebudú, keďže autori dali vydavateľovi práva len na jedno vydanie knihy. Údaje v knihe však budú k dispozícii budúcim generáciám, pretože kniha je v Národnej knižnici v Martine, Univerzitnej knižnici v Bratislave, Štátnych vedeckých knižniciach v Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove, pričom jeden luxusný exemplár vlastní aj Slovenský šachový zväz, Šachový zvaz Českej republiky a tento sa nájde aj v knižnici Prezidenta SR.

Autorov tešia nielen slovné, ale aj písomné komentáre našich šachových osobností ako napríklad: „Ďakujem za Atlas spomínania. Niektoré spomienky už boli skutočne zapadnuté prachom. Pekný projekt, muselo to dať neskutočné množstvo práce.“ alebo „Je to skutočne grandiózne dielo, ktoré má už čestné miesto v mojej knižnici“. A všetci, ktorí sa knihe podieľali, držia palce všetkým budúcim šachovým autorom, aby sa im podarilo spraviť ešte lepšiu a kvalitnejšie knihu. Základná latka bola nasadená vysoko, a to aj v porovnaní s inými športami.

Dodatočné parametre

Kategória: Šachista
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Jazyk: Slovenský
Obtiažnosť: Mierne pokročilý, Pokročilý, Expert
Rok vydania: 2022
Autor: Nadácia 42

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.