Pri nákupe nad 30€ doprava zadarmo.

Domino + doprava zdarma

Kód: 6793
Obľúbené
€39,95 €33,29 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Domino je logická hra vhodná pre všetky vekové kategórie. Hra rozvíja logické myslenie a dokonca môže pomôcť najmladším hráčom naučiť sa základné matematické operácie hravou formou. S hrou domino zažijete veľa príjemných a zábavných chvíľ so svojimi blízkymi.

Hra Domino sa skladá zo sady kameňov obdĺžnikového tvaru, ktoré sú rozdelené na polovicu a sú označené dvomi číslami (pomocou bodiek - ako na kockách) alebo inými symbolmi.  Každá dvojica čísel sa vyskytuje v sade len raz. Klasické domino obsahuje čísla od 0 do 6. Celkový počet domino kameňov je 28.

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pre každú objednávku nad 30€ na výdajné miesto Packeta.
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Všetok tovar máme skladom. Doručujeme do 2 dní.
Spoľahlivosť
Spoľahlivosť
Viac ako 15 700 spokojných zákazníkov.

Podrobný popis

Veľkosť krabičky: 225 x 135 x 28 mm
Materiál: brezové a olivové drevo, domino kocky vyrobené z tvrdeného plastu
Váha: 1,1 kg
Sada obsahuje 28 domino kociek
Počet hráčov: 2 - 4

Základné pravidlá hry Domino
Hru môžu hrať dvaja alebo štyria hráči so sadou 28 dominových kameňov.

Hra sa hrá v dvojiciach. Hráči, ktorí sedia oproti sebe hrajú spoločne proti druhej dvojici sediacej kolmo od nich. Spoluhráči počas hry nesmú komunikovať. Hra sa hrá dovtedy, kým jedna dvojica nedosiahne predom stanovený počet bodov - zvyčajne sa hrá do 100 bodov.

Všetky kamene sa položia na stôl lícom dole a zamiešajú sa. Každý hráč si vylosuje sedem kameňov, čím sa všetky kamene rozdajú. Vylosované kamene si hráč postaví pred seba na hranu, aby ich videl - ostatní hráči ich nesmú vidieť.

Hráč, ktorý si vylosoval kameň s dvomi šestkami (tzv. double 6), začína hru. Po ňom nasleduje hráč po jeho ľavici.

Začínajúci hráč si vezme kameň s dvoma šestkami a položí ho do stredu stola. Nasledujúci hráč si vyberie zo svojich kameňov taký, ktorý má aspoň na jednej polovici rovnaký počet bodiek, ako je na jednej polovici kameňa na stole. Kameň priloží na koniec radu tak, aby sa kamene s rovnakým počtom bodiek dotýkali a to presne tou polovicou, na ktorej majú rovnaký počet bodiek.​

Kameň sa dá položiť jedine na jeden alebo druhý koniec radu - vetvenie v strede radu je zakázané.

Ak hráč nemá v dispozícii kameň, ktorý by vedel priložiť, tak povie "ďalej". Hráč sa nesmie vzdať ťahu, ak vie priložiť kameň.

Jedna partia končí, keď jeden hráč priloží svoj posledný kameň. Ostatným hráčom sa spočíta hodnota kameňov (súčet bodiek), ktoré im zostali v ruke.

Partiu vyhráva dvojica, ktorej súčet bodiek je nižší. Víťazná dvojica získava za hru toľko bodov, koľko zostalo v ruke druhej dvojici.

Patria môže skončiť aj vtedy, keď ani jeden hráč nedokáže pokračovať v hre (t.j. priložiť kameň). Vtedy vyhráva dvojica, ktorej zostali v ruke kamene s nižším súčtom bodiek. V tomto prípade takisto získava dvojica hráčov za hru toľko bodov, koľko zostalo v ruke protihráčom.

Po započítaní bodov sa môže začať hrať ďalšia partia.

Celá hra končí vtedy, keď jedna z dvojíc dosiahne predom stanovený počet bodov. 

Ak hru hrajú len dvaja hráči, tak v prípade, že hráč nemá kameň na priloženie, vyberie si nový kameň z banku - ak ho vie použiť, urobí tak. Ak nevie, tak si ťahá nové kamene dovtedy, kým získa vhodný kameň. Ak už v banku kamene nie sú, na rade je ďalší hráč.

Dodatočné parametre

Kategória: Backgammon a šach
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.8 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
ĽŠ Avatar autora | 20.2.2023
Veľka spokojnosť, domino je veľmi pekné a kvalitné. Odporučam

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.