Pri nákupe nad 20€ doprava zadarmo.

Päťdesiatka

Kód: 2225
€10
Dotlač
Môžeme doručiť do:
26.1.2021

Vydanie 2020
Počet strán 108
Formát A6
Jazyk slovenský
Mäkká väzba

Mám otázku

Stiahnuť elektronickú verziu zadarmo je možné nižšie, vedľa popisu knižky

Detailné informácie

Podrobný popis

Milí šachoví priatelia,

pripravili sme pre vás prvú slovenskú elektronickú šachovú knižku, ktorá je bezplatne dostupná každému. Nechceme hodnotiť vlastné dielo, a tak dajme slovo nášmu šachového historikovi Máriovi Horváthovi, ktorý je vlastníkom jedného z dvesto exemplárov jej autorského vydania:

 "Keď som uvidel malú obálku, ktorú mi doručila pošta od Vlada Hrtka, prvé čo ma napadlo: v nej nebude knižka, skôr to bude nejaký šperk. Keď som však obálku nedočkavo otvoril, naozaj v nej bola knižka, skôr taká knižôčka, ktorá sa zmestí do náprsného vrecka saka. Názov má tajomný: Päťdesiatka.

Podnadpis je ukrytý vnútri: 50 šachových zaujímavostí. Áno zaujímavostí, ale nie hocijakých. Všetky prosím súvisia so slovenským šachom, s jeho staršou i novšou históriou. Históriou, ktorej sme mnohí súčasťou, alebo sú ňou aspoň naši priatelia, kolegovia a známi, o ktorej sme veľakrát ani netušili, a pritom sa udiala v našom susedstve, ktorej sa môžeme dotýkať, pretože je tu stále medzi nami, a ktorú teraz môžeme obdivovať, pretože je konečne zachytená aspoň v tejto knižočke.

Cieľom autorov však nebolo zachytiť podrobné dejiny slovenského šachu, iba upozorniť na veľké pozoruhodnosti a ako píšu, "umožniť čitateľovi seriózne blafovať pri prezentácii svojich znalostí o histórii slovenského šachu." Totiž práve pred 50-imi rokmi vznikol Slovenský šachový zväz, odvtedy sa pravidelne každoročne hrávajú majstrovstvá Slovenska, knižka teda bola napísaná pri tejto príležitosti.

Mne knižočka pripomína skôr reklamný katalóg slovenského šachu, jednak svojim spracovaním na kvalitnom papieri s perfektnými fotografiami, so stručným a vtipným textom, s prehľadnou štruktúrou bez uvedenia obsahu a bez číslovania strán. Svojím vnútrom je však naozajstným šperkom, viem si ju veľmi dobre predstaviť ako prezent vplyvným osobnostiam pri získavaní podpory slovenskému šachu..."

Dodatočné parametre

Kategória: Šachista
Záruka: 2 roky
Autor: Hrtko, Kolčák, Holubčík, Pytlík
Rok vydania: 2020
Počet strán: 108
Jazyk: slovenský
Väzba: Mäkká
ISBN:

Päťdesiatka 2020 |Šachový obchod|

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.