Pri nákupe nad 20€ doprava zadarmo.

Šachový program Fritz 18 + doprava zdarma

Kód: 5668/DOW
€79,90 €66,58 bez DPH

Zvoľte variant

Fritz fascinuje šachový svet už 30 (!) rokov: víťazstvá nad majstrami sveta Garrym Kasparovom a Vladimirom Kramnikom, inovatívne tréningové metódy pre amatérov aj profesionálov, 20 rokov internetového šachu na serveri Fritz, 10 integrovaných webových aplikácií pre mobilné tréningy:

Fritz ponúka máte všetko, čo ako oddaný šachový nadšenec budete potrebovať.

Vyberte si variant získania programu
DVD - doručíme Vám fyzické DVD pre inštaláciu
Download - v priebehu 24h obdržíte link na stiahnutie inštalačného programu

Podrobné informácie o programe nájdete nižšie v popise.

Detailné informácie

Doprava zdarma od 20€
Doprava zdarma od 20€
Každá objednávka nad 20€ doručenie na výdajné miesto Packeta zdarma.
Overený obchod
Overený obchod
Spokojnosť zákazníkov je pre nás najvyššia priorita.
Tovar skladom
Tovar skladom
Produkty sa nachádzajú priamo v sklade eshopu a odosielame každý pracovný deň.
DVD / Download: Download
Skladom (>5 ks) | 5668/DOW
Môžeme doručiť do: 5.10.2022
€79,90
€66,58 bez DPH

Podrobný popis

Fritz 18 vám ponúka možnosť objaviť nové ja v oblasti hrania šachu. „Evolving Genius“ je úplne inovatívna tréningová metóda, s ktorou sa pri hre proti Fritzovi naučíte viac než len útočiť. Budete prekvapení, čo v sebe nájdete! Proti Fritzovi nikdy nevyhráte také pekné hry!

Je to možné, pretože Fritz 18 inteligentne organizuje svoju hru a prevedie vás hrou pomocou jemných tipov. Akonáhle sa Fritz dostane pod tlak, ako obranca bude preferovať varianty, ktoré vám, útočiacej strane, poskytnú dobré šance na obetavosť alebo inú taktiku. To často umožňuje veľkolepé útočné víťazstvá. Proti Fritz18 zvládnete ostré výhry, aké za 40 rokov šachového programovania neboli možné.

Rozhodujúca otázka však znie: ako vytvoríte rozohrávky, v ktorých sa potom vynárajú útočné šance? Tiché pozičné systémy zriedkavejšie vedú k úspechu, aj keď aj tu sa Fritzovi darí zakomponovať skryté chyby. Postupom času si vypestujete cit pre to, ako dosiahnuť pozície, v ktorých sú vo vzduchu hrozby proti kráľovi: naučíte sa lepšie útočiť. Pre seba, aspoň proti Fritzovi 18 som úplne zmenil repertoár z 1.d4 na 1.e4. Aby sme vám skrátili tento proces učenia, Fritz 18 obsahuje repertoár pre bieleho, s ktorým sa môžete častejšie dostať do perspektívnych pozícií.

Vo všeobecnosti v režime „Evolving Genius“ na úrovni „Klubový hráč“ Fritz hrá zdržanlivo, no napriek tomu dôrazne. Hry by nemali byť príliš jednoduché. Napriek tomu je možné vyhrať veľmi často. Na to sú výrazne vylepšené jemné rady. Hlavnú časť hry si určujete sami, ale keď čelíte protivetru, môžete si privolať pomoc. Predstavte si E-Bike: podľa toho, aký dobrý máte výkon, môžete zapnúť podporu motora, no ten stále bicykluje. Príklady jemných rád od Fritza18: „Zaútoč na vedľajšiu figúrku“, „Obsaďte silné políčko“, „Ohrozte kamaráta“, „Vyhrajte materiál“ atď.

Vizuálne hodnotenie

Používatelia sa nás neustále pýtajú, či by výkon motora v nekonečnej analýze nemohol poskytnúť viac informácií ako len hlavné variácie a hodnotenia. Z tohto dôvodu Fritz18 teraz zobrazuje vizuálnu reprezentáciu dôležitých parametrov pozície:

Dobre a zle umiestnené kúsky na farebnej škále od červenej (zlé) cez žltú až po zelenú (dobrú). V tomto hodnotení je zahrnutá štruktúra pešiaka a bezpečnosť kráľa.
Aktivita a koordinácia všetkých diel odstupňovaná v piatich úrovniach.
Zložitosť a ostrosť polohy odstupňovaná v šiestich úrovniach
Toto vizuálne vyhodnotenie je vypočítané pre aktuálnu pozíciu dosky a je okamžite dostupné pre akýkoľvek pohyb v notácii kliknutím myši.

Nové funkcie analýzy v okne motora

Ak motor analyzuje v režime viacerých variácií, na začiatku výpočtu sú poskytnuté dodatočné informácie, ktoré poskytujú vzrušujúce dodatočné poznatky:

Zjavné alternatívy v zmysle „Prečo... nefunguje?“.
Zaujímavá hrozba, ak je prítomná.

Samozrejme, predtým bolo tiež možné získať prístup k týmto informáciám pomocou kvalifikovanej manipulácie. Teraz sa však aktívne ponúka a vedie k ďalším nápadom a možno aj k lepšiemu pochopeniu prítomných taktických motívov. Nie je to pre každého šálka čaju predstaviť si v hlave dlhé variácie motora. Vo Fritz18 stačí podržať ukazovateľ myši nad pohybom vo variácii a príslušná pozícia zostane na hracej ploche, kým myš neopustí oblasť.

 

Novinky vo FRITZ 18:

 • Inteligentné tipy: Fritz poskytuje jemné rady v zložitých pozíciách
  Vizuálne hodnotenie: štruktúra pešiaka, bezpečnosť kráľa, aktivita figúrok a ostrosť pozície
  Nová šachovnica v technológii Direct2D so sviežim vzhľadom a vylepšenou animáciou
  Analýza nového enginu: Zaujímavé hrozby, príťažlivé nápady a pokračovanie hry
  Animované variácie motora: Intuitívne vizuálne zobrazenie najlepšieho pokračovania
  Vylepšené školenie výpočtov, aby sa vaše Elo rýchlo posilnilo.
  Silnejší motor Fritz 18 od Franka Schneidera, optimalizovaný pre krátkodobú kontrolu

Požiadavky:

Minimum: PC Intel i3 or i5 or Ryzen 3, 4 GB RAM, Windows 8.1 (32- or 64-Bit), DirectX11, graphic card with 512 MB RAM, DVD-ROM drive, Windows Media Player and internet access. Recommended: PC Intel i7, i9 or Ryzen 7/9, 8 GB RAM, Windows 11 or 10 with 64-Bit, Windows Media Player, graphic card with 1 GB RAM, RTX graphic card for real time Raytrace board, DVD-ROM drive and internet access. For ChessBase ACCOUNT: Internet access and up-to-date browser, e.g. Chrome, Safari. Runs on Windows, OS X, iOS, Android and Linux.

Dodatočné parametre

Kategória: Šachové CD/DVD
Záruka: 2 roky

Fritz 16

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.