Great Moves

Kód: 124
€29,90
Momentálne nedostupné

Vydanie 2017

Počet strán 371

Jazyk anglický

Mäkká väzba

Detailné informácie

Podrobný popis

Aký je najlepší spôsob, ako sa naučiť šachy? Kniha Great Moves: Learning Chess Through History („Skvelé ťahy: učenie sa šachu cez históriu“) spája zložitosť šachu s úžasnou a farebnou históriou tejto hry. Kniha zaujímavým spôsobom cez rôzne historické udalosti odkrýva čitateľom tajomstvo 64 políčok.

Sledujúc vývoj šachu od jeho začiatkov v starovekej Indii, autori sprevádzajú čitateľa na dlhej ceste cez paláce stredovekej a renesančnej Európy, kaviarne osvietenstva, až po úsvit priemyselného veku. Vývoj šachu pozorujeme cez osudy vedúcich osobností kráľovskej hry a ich vplyvu na jej pochopenie. Podvodníci i šampióni, tragické aj inšpiratívne ľudské príbehy, na pozadí ktorých nájdete množstvo ilustračných príkladov, cvičení a diagramov, ktoré ukazujú čitateľovi fascinujúci svet šachovej hry.

V knihe nájdete oveľa viac než len základné poznatky pre začínajúcich šachistov a ich učiteľov. Great Moves netradičným spôsobom ukazuje životy známych hráčov minulých epoch a napomáha aj skúseným hráčom vyplniť medzery v ich šachovej kultúre.

Dodatočné parametre

Kategória: Šachové knihy pre začiatočníkov
Záruka: 2 roky