Slovensko-Česká chuťovka

Kód: 660
€24,80 –16 %
Slovensko-Česká chuťovka
€24,80 –16 % €20,90
Skladom

Dve knižky, ktoré boli vydané v limitovanom náklade a časom pôjde o raritné kúsky.

Vhodné - kluboví hráči elo 1200 - 2300

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľká šachovnica

Kniha je určená záujemcom, ktorí majú aspoň základné šachové znalosti. Každý, kto pozná pravidlá šachovej hry, môže sa oboznámiť aj s podstatou kompozičného šachu. Názorným spôsobom čitateľ postupne vniká do tajomstiev jednotlivých druhov
šachových úloh.

Bohatý obsah knihy a podrobné vysvetlenie odborných pojmov z kompozičného šachu je zrozumiteľné aj pre začiatočníkov. Kniha je doplnená rôznymi tabuľkami a prehľadmi o počtoch rôznych druhov skladieb autora knihy, súťažiach a turnajoch, na ktorých sa zúčastnili a takisto o ich vyznamenaniach. Prečítanie aspoň vybraných pasáži z knihy prinesie isto každému veľa poučenia, radosti a estetických zážitkov.

Salo Flohr - Mal som bojovať!

Biografie slavného českého šachisty Salo Flohra, kterého válka připravila o zápas o mistra světa s Aljechinem a který by v roce 2008 oslavil sto let.
 
Texty o Salo Flohrovi a o flohrovské literatuře doplňují nejlepší Flohrovy partie a také partie z turnaje hraného na jeho počest. Partie z turnaje komentují velmistři David Navara, Zbyněk Hráček, Viktor Láznička a Robert Cvek a mezinárodní mistr Jiří Jirka. Vydala Pražská šachová společnost.

Dodatočné parametre

Kategória: Vianočné pokušenie
Záruka: 2 roky